Hon albomoù (Pajenn 17)

Visuel AnvArzour Labell/Deuet er maez e
Rikedom och gåvor Rikedom och gåvor Svanevit Nordic Tradition
2008
Rimal Rimal Shezar Autoprod
2003
Risastova Risastova Kristian Blak & Yggdrasil Tutl
2006
Rock Noz Band Rock Noz Band Caliorne Autoprod
2012
Rock Noz Band Rock Noz Band CALIORNE Aremorica Records
2013
Rolling Harbour Rolling Harbour Elandir Autoprod
2005
Romances séfardies Romances séfardies Françoise Atlan Buda musique
1995
Romances séfardies : entre la rose et le jasmin Romances séfardies : entre la rose et le jasmin Françoise Atlan Buda musique
2000
Romances séfardies : noches Romances séfardies : noches Françoise Atlan Buda musique
2000
Ronan Martin Ronan Martin Ronan Martin Autoprod
2008
Rosa rabbia e sangue Rosa rabbia e sangue Myriam Lattanzio Folkclub ethnosuoni
2003
Rosso rubino Rosso rubino Enrico Negro Folkclub ethnosuoni
2005
Rue de Dunkerque Rue de Dunkerque Ronan Pinc Quartet Le micro bleu
2008
Rue du sablier Rue du sablier Alambic Autoprod
2009
Ruz Ruz Sterne Autoprod
2011
Saalas Saalas Jouko Kyhälä Aito records
2005
Sabots de bois Sabots de bois Pilhaouerien Autoprod
2012
Sacro sud Sacro sud Enzo Avitabile Folkclub ethnosuoni
2006
Saisons féériques Saisons féériques Eve McTelenn Autoprod
2013
Sakat Sakat DuOud & Abdulatif Yagoub Non renseigné
2005
Samaï Andalou Samaï Andalou Maurice El Medioni Magda
2000
Samar Samar Yair Dalal Magda
Saol Na Suailce Saol Na Suailce Doimnic Mac Giolla Bhríde Autoprod
2004
Saré l'uss e buté fòra 'l gat! Saré l'uss e buté fòra 'l gat! Domenico Torta e i musicanti di riva presso chieri Folkclub ethnosuoni
2007
Sardanes Sardanes Cobla Mil.Lenària Agorila
2002
Sìoda Sìoda Ishbel MacAskill Macmeanmna
1994
Scapula' Scapula' Sancto Ianne Folkclub ethnosuoni
2002
Scatrap Jazzcogne Scatrap Jazzcogne Compagnie Lubat dé Gasconha Non renseigné
1994
Scène 1 Scène 1 Mary & Co Autoprod
2003
Scène 2 Scène 2 Mary & Co Autoprod
2005
Schladtzshe Schladtzshe Sväng Aito records
2010
Se Lèva Lo Vent Se Lèva Lo Vent Coriandre Autoprod
2008
Sea and Land - 10 Years with Danish Traditional Music Sea and Land - 10 Years with Danish Traditional Music Jensen & Bugge GO'Danish Folk Music
2011
Sealbh Sealbh Iain Macinnes Macmeanmna
2009
Seòladh Seòladh Iain MacKay Macmeanmna
1995
Seòladh Dhachaigh Seòladh Dhachaigh Kenneth Thomson Macmeanmna
2004
Secrets et Tourments Secrets et Tourments Un Jour Ensemble Autoprod
2011
Serenity Serenity Amir Perelman & Djivan Gasparyan Magda
2001
Sgiath Airgid Sgiath Airgid Mary Smith Macmeanmna
2004
Sguab is dlòth Sguab is dlòth Donnie Murdo MacLeod Macmeanmna
2000
Shacharut - Live in the desert Shacharut - Live in the desert Yair Dalal Magda
2000
Shambolica Shambolica Michael Grey Non renseigné
2001
Si je salue les montagnes Si je salue les montagnes Giorgis Xylouris - Stelios Petrakis - Periklis Papapetropoulos Accords croisés
2009
Si je savais voler Si je savais voler Yann-Fañch Kemener - Laurent Audemard - François Fava - Renat Sette Buda musique
2010
Si morag Si morag Scone CO Le Label
2009
Siansaí Siansaí Cór Thaobh a' Leithid Autoprod
2007
Sig Mig Sig Mig Svøbsk GO'Danish Folk Music
2005
Silta Silta Markku Lepistö Aito records
2001
Silverringar små och stora Silverringar små och stora Maria Röjås Nordic Tradition
2006
Sinai Memories Sinai Memories The East-West Ensemble Magda
1988